Laiptų tipai

Laiptai su metaline konstrukcija

Jų konstrukciją sudaro metalinės laiptasijos ir medinės pakopos. Jei laiptai projektuojami erdvioje patalpoje ir tvirtinasi tik dviejuose taškuose, grindų ir antro aukšto perdangą, tuomet metalinė konstrukcija būna masyvesnė ir išraiškingesnė. Jei patalpa nėra didelė ir sprendimai turi būti lengvi ir grakštūs, tuomet projektuojami vienos arba dviejų metalinių sijų laiptai. Dėl savo stabilumo, patvarumo ir solidumo tokie laiptai Lietuvoje šiuo metu populiariausi. Mes mielai imamės laiptų su sudėtinga metaline konstrukcija, nes žinome, kad dėka gamybinės bazės ir ilgametės darbuotojų patirtis, galėsime kokybiškai juos įgyvendinti.

Sąvaržiniai laiptai

Sąvaržiniai arba “kabantys” laiptai įrengiami medines pakopas iš vienos pusės tvirtinant prie laiptasijos arba sienos, o kita pakopų pusė sutvirtinama sąvaržomis. Sąvaržos – tai įvairiausios formos tvirtinimo detalės gaminamos iš medienos arba metalo. Šios konstrukcijos laiptai atrodo labai lengvi, todėl labai tinka nedidelėms patalpoms ir yra pakankamai populiarūs. Vienas šių laiptų trūkumas tas, kad gali jaustis nedidelė vibracija, tačiau ji nėra didelė ir atitinkanka laiptų konstrukcijų svyravimo normas.

Laiptai ant betoninės konstrukcijos

Šių laiptų medinės pakopos klijuojamos tiesiai ant betoninės konstrukcijos, kurią dažniausiai įrengia statybininkai. Neretai pasitaiko, kad reikia taisyti nemažus pakopų aukščių ir pločių svyravimus. Betoninės konstrukcijos laiptai kone stabiliausi.

Mediniai laiptai

Šių laiptų konstrukciją sudaro dvi medinės sijos, kurios gali būti tvirtinamos iš pakopų šonų arba po jom. Laiptai gali būti uždari arba atviri. Jų konstrukcija pakankamai tvirta. Nors mediniai laiptai patruaklūs dėl savo šiltumo, dabar jie mažiau populiarūs, nes juos dažnai pakeičia originalesni, įvairių metalinių konstrukcijų laiptai.

Sraigtiniai laiptai

Sraigtiniai laiptai vieni iš puošniausių ir labiausiai puošiančių interjerą. Tačiau reiktų žinoti, kad besisukantys laiptai yra mažiau patogūs nei tiesūs, todėl įrenginėti juos patartina keliais atvejais – kai patalpa maža ir anga perdangoje nedidelė arba patalpos erdvios ir tokiu būdu norima puošti interjerą. Sraigtiniams laiptams reikia iš anksto numatyti bei suprojektuoti šiai konstrukcijai tinkančią vietą.